Szukaj

Hyundai znów w Tier1!

Wstecz

Bloomberg New Energy Finance to zestawienie kwartalne, w którym wyróżnieni zostają producenci modułów fotowoltaicznych. Ranking przedstawia listę firm (ok. 2% wszystkich producentów modułów), które spełniają kryteria jakości i wiarygodności finansowej i tym samym wskazuje inwestorom producentów godnych zaufania.

Czy warto sugerować się przynależnością producenta do Bloomberg Tier1?

Odpowiedź to zdecydowane „TAK”! W końcu instalacja PV to inwestycja na lata. Określenie marki jako wiarygodnej finansowo przez sam bank czy inwestorów (a ci dbają o bezpieczeństwo inwestycji) jest niemal gwarancją, że znajdujące się w tej kategorii produkty cechują się rzetelnym wykonaniem  modułów, niską awaryjnością, korzystnym stosunkiem ceny do jakości i wydajnością ekonomiczną producenta. I choć nie jest możliwym zagwarantowanie stabilności marki na okres 20-30 lat, to weryfikacja rankingu sprawia, że możemy czuć się bezpieczniej, bo znacznie spada ryzyko, że wybrany przez nas producent ogłosi upadłość.

Według najnowszego rankingu z 2021 Q2 (drugiego kwartału bieżącego roku), producent modułów Hyundai Energy Solutions wrócił do zestawienia ścisłej czołówki, co potwierdza dążenia marki do utrzymania najwyższego poziomu.

Firma Hyundai Energy Solutions to część grupy Hyundai Heavy Industries - globalny lider i innowator na polu energii odnawialnej. Moduły tego producenta to przede wszystkim:

  • Duża moc przy niewielkich rozmiarach i wadze - co ułatwia montaż
  • Konstrukcja z hartowanego szkła i wzmocnionej ramy wytrzymuje surowe warunki, takie jak ciężkie opady śniegu i silny wiatr.
  • Sztywna i gruba rama, hartowane szkło 3,2 mm zapewniające dużą wytrzymałość mechaniczną
  • Rzetelna gwarancja – 25 lat
  • Estetyczne wykończenie
  • Niski współczynnik temperaturowy ogniw

Te wszystkie wskażniki sugerują, że moduły Hyundai są bezpiecznym wyborem. Pojawia się jednak pytanie o wybór kanału dystrybucyjnego . W związku z tym,że branża PV jest branżą, która się dynamicznie rozwija, niestety nieuczciwe praktyki biznesowe są czymś czego należy się spodziewać . Tylko zakup modułów poprzez autoryzowany kanał sprzedaży daje pewność, że produkt jest oryginalny i obejmuje go  stosowna gwarancją nadana przez producenta.

Jako autoryzowany dystrybutor, BayWa r.e. Solar Systems, współpracuje bezpośrendio z firmą Hyundai Energy Solutions i zapewnia kompletną dokumentację producenta.

Planujesz dużą instalację na modułach Hyundai? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Wstecz
Dominika Wityńska
Marketing
BayWa r.e. Solar Systems sp. z o.o.

Pobieranie

Powrót do góry